Skip Navigation
 

EP - 7"

MIDI LIDI "Polski Singiel" 7"EP (+ download celého alba "Polski Soundtrack")

Shopping cart

Quantity:
my cart
Price:150.00
printprint product page
Soundtrack k novému filmu M.Najbrta "Polski Film". Singl obsahuje dvě skladby na vinylu (Polski Hit a Penisowy Glos) a kompletní album jako download kupón. Obal vytvořil Aleš Najbrt. Modrý vinyl. Limitovaný náklad 500 ks. Vychází koncem července, objednávat můžete samozřejmě už teď
Titulní skladbu si můžete poslechnout Tady
Pro objednávky do 31.7. je poštovné zdarma (rozumějte při platbě předem, při dobírce snížená sazba 50 Kč), v nabídce přepravy zvolte předplatné.
.......................................................................................................................
Od Midi Lidi máme rovněž Hastrmans, Tatrmans and Bubáks na 2LP vinylu či CD
Aktuální CD "Operace Kindigo" .......................................................................................................................
Pár slov o filmu: Improvizovaná komedie o dávném přátelství známých brněnských herců P. Lišky, M. Daniela, T. Matonohy, M. Poláška a J. Budaře, jejichž osobní život a tvůrčí práce se pohybuje neustále po hranici mezi fikcí a realitou, mezi fantazií a skutečností
Polski film vznikl podle scénáře Roberta Geislera, Benjamina Tučka a Marka Najbrta, v hlavních rolích s Tomášem Matonohou, Josefem Poláškem, Pavlem Liškou, Markem Danielem a Janem Budařem.
„Scénář vznikal přibližně rok a půl na popud čtyř spolužáků z JAMU, kteří chtěli poprvé společně udělat film. Během psaní scénáře dostal Protektor, náš předcházející film, hlavní cenu na III. ročníku festivalu nezávislého filmu Off Plus Camera v Krakově, jejíž součástí byla nabídka na spolufinancování dalšího filmu polskou stranou. Tým scenáristů pohotově zareagoval, do příběhu včlenil polské reálie a umístil tam část děje,“ vysvětluje producent Milan Kuchynka.
„Polski film je opravdu podivuhodný projekt. Oproti Protektorovi je to velká žánrová změna, která znamená návrat k našim kvazidokumentárním začátkům a svobodnému filmovému uvažování. Ten měsíc a půl na cestách s touhle hereckou skvadrou byl docela jízda…", dodává režisér Marek Najbrt.
„Já si často říkám, že napodobovat jiný lidi a jejich charaktery je divný… Ale hrát sám sebe mi přišlo až úchylný. Během natáčení jsem se začal ztrácet. Nevěděl jsem, jestli hrát, že hraju, nebo hrát, že nehraju, anebo nehrát vůbec. V každém případě, my čtyři kamarádi, v dobrém i zlém, jsme si splnili sen, potkali jsme se s dalšíma kamarádama a ti nám pomohli natočit náš společný autorský film. Anebo jsme pomohli my jim… Pořád to mám ještě pomotaný…," říká herec Pavel Liška.
V Polsku vzbudilo natáčení filmu značný mediální ohlas. Jedním z důvodů je obsazení populárních polských herců Katarzyny Zawadzke a Krzysztofa Czeczota. Ve filmu se objeví také Jana Plodková, Lucie Benešová, Marcin Kobierski a další.