Žánr: nová vlna / pop / psychedelie / punk

Historické konotace: Telefon, Complicité Candide, Výbor Veřejného Blaha, Playback Revival

Sestava: ctib_zpěv_kytara  |  keč_ zpěv_basa  |  zay_zpěv_kytara  |  dr. machine

Booking: Chceme hrát v klubech, barech i obývácích s odpovídajícím nazvučením. Vozíme si vlastní nástrojovku, detaily zapojení zašleme v tech rideru. Rádi budeme i za nabídky na festivaly. Kromě toho, že nás chcete pozvat, tak je důležitý i formát a koncept akce. Tím chceme říct, že ne vše akceptujeme. Pokud je koncert daleko od Rožnova p/R, uvítáme 3 – 4 matrace, samozřejmě indoor.

Martin Valášek +420602676988 nebo malariepunk@seznam.cz

Plánované koncerty:

 

Z neperiodického „tisku“:

Rožnovští Chorobopop jsou se svým obskurním názvem v podstatě Telefon bez bubeníka a naživo působili jako příjemné zjevení – kombinace totálního osmdesátkového bigbítu, temné poetiky a těžko popsatelného retro new wave fungovala coby revival samotné esence českého, respektive československého undergroundu; to vše lze prohlásit bez patosu a v pozitivním slova smyslu. …Tvorba Chorobopop oplývá kousavě vtipnými a sarkastickými texty, jako byste se ocitli na zakázaném koncertě za totality minulého režimu. Dali jste si párek, pivo a rum v automatu po práci a montérky vyměnili za džíny a koženou bundu. Pobavily songy ala Astroguy, jako reminiscence tvorby Káji Saudka nebo Mars; celkovým dojmem pak prostupovala plíživě budovaná atmosféra kafkovské stísněnosti a schizofrenní paranoie.
Tony Youngfield, Kids And Heroes (web 2018)

Dvě kytary, basa, bicí automat a tři zpěvy, léta osmdesátá a devadesátá dýchají na krk, no-wave řízlý rezatou břitvou, melancholická líbivost bez kýče. Chorobopop skládají písně naléhavé i lehce znepokojivé, nemusí křičet, aby byli slyšet. Označení „ne-pop“ přináší písničkovost i břitké slovní obraty, nesoucí trochu nihilismu i dravosti a chuti jednat. Chytlavé texty črtají sugestivní obrazy, přitom zůstávají civilní a nenucené. Záznamy všední existence, nadějných vyhlídek i krizí.
Michal Smrčina, Full Moon Zine (web 2018)

Proběhlé koncerty a další infomrace z minulosti najdete v archivu.

Hudba:
************************* by Chorobopop